2023 Aktuality

Hon na Adama

Tak by se dal nazvat sobotní závod v Liberci a i následný v Divišově. Během sezony nastřádaná data z E-speedway motocyklů a množství hodin strávených okolo jednotlivých jezdců, kteří si měli šanci vyzkoušet E-speedway, přináší ovoce. Adam Nejezchleba letos vyzrál v opravdového závodníka. Naučil se připravovat na jednotlivé závody a odolávat někdy i ošklivým narážkám. Liberec byl poslední letošní závod MČR 125 a tak se chtěl ukázat na domácí půdě v tom nejlepším světle. Cesta do Liberce byla tak trochu jako z pohádky. Táta Adama v sobotu ráno naložil na Autobus směr Liberec. Věci na závodění v tašce a na záda batoh. Spíše to připomínalo nástup hokejisty, než plochodrážního jezdce. V Liberci už na něj čekal vůz, který Adama přivezl na stadion. Vedoucí E-týmu Tomáš ,, HUGO,, Kollert měl motocykly v depu již připravené a to jak pro Adama tak polského mladíčka Juliána Wroneckého.

E-tým

V týmu panovala obava jak se budou v panujícím vedru chovat baterky. Týmové rozhodnutí bylo jasné: číslo 1 Adam a záda s technikou mu bude krýt týmová 2 Julian. Vše nakonec dopadlo na jedničku. Škoda jen pádu Juliana, který mu zabránil postupu do finále. První místo Adama tak jen potvrdilo, že E-speedway tým v letošní sezoně plní co si zadal. Adam v neděli ještě závodil v Divišově ve flat traku a prvním místem tak uzavřel své víkendové závodění.

V sobotu se v Liberci jel také Přebor ČR. Liberec do závodu nasadil Michela Westa. Australský mladíček, který trénoval před závody jak v Liberci, tak i ve Slaném, byl na liberecké dráze jak štika v rybníku. Bojovnou jízdou se dostal až do finále, kde na naše borce ,,zatím,, nestačil a skončil celkově na čtvrtém místě. Závod vyhrál slánský Eda Krčmář.

Stupně vítězů Přeboru

Většina závodníků se také zapojila do akce ,, nemocniční klauni,, a červeným nosem tak liberecká plochá dráha podporuje děti, které v nemocnicích čekají na uzdravení.

Červené nosy pro nemocniční klauny