2020 Aktuality

Jsme první na světě

Parta okolo Věroslava Kollerta st. se blíží k vytouženému cíli .

Na ploché dráze v Liberci jste mohli před pár týdny vidět na vlastní  oči jezdit elektrické plochodrážní motorky. Testovalo se  na domácí dráze, ale hlavně jsme ještě letos měli chuť dostat motocykl E do opravdového závodu.

Polský manažer našeho libereckého extraligového Interteamu pan Blazej Skrzeszewski pořádal v polském Gnezdně finále jednotlivců AMATÉRŮ na ploché dráze. Liberec požádal o možnost E-Speedway ukázat na dráze při tomto závodě. Obratem jsme dostali pozvánku a to do hlavního závodu v bronzové skupině. To nás samozřejmě trochu zaskočilo, protože dráha v Gnezdně je o více jak sto metrů delší něž liberecká.

11.10.2020 tak naše parta dorazila do Gnezna. Trochu nervózně jsme  vyložili  motocykly a ihned jsme začali vzbuzovat pozornost.

To ještě v Polsku, kde je plochá dráha –zuzel- sport číslo1, neviděli.

Při tréninku, který probíhal ve dvojicích, bylo jasné, že nastavení našich E motorek bude fungovat. Rychle se zvolila taktika používání el. zdroje a jeho dobíjení a začalo se závodit. V prvních dvou jízdách se podařilo dojet vždy na druhém místě. To už diváci byli na naší straně a začali nám fandit. Po malé kolizi a opakovaném startu se přivezla dvě vítězství. Tak jsme dosáhli toho, co jsme plánovali.

E speedway motocykl se mohl poměřit s metylovým aVěroslav Kollert ml. je tak prvním plochodrážním jezdcem na světě, který na elektrice porazil v závodě metyl. Dosáhl z dvanácti možných na bodů deset a to po čtrnáctileté pauze, kdy nezávodil a ukázal co nezapomněl závodit a bavit diváky.

V průběhu závodu se na našich E motocyklech ještě měli možnost povozit pánové Krysztof Jablonski vicemistr světa juniorů a jeden z pořadatelů Andrzej  Wnek.

To, co dělo dál, nás doslova zaskočilo. Ještě v průběhu závodu jsme dostali pozvánku na finále polské Extraligy do Leszna. Zpráva o tom, co přijelo do Polska a jak si Věrouš Kollert ml. vede v závodě, probudila zvědavost .

Děkujeme všem, kteří k úspěchu pomohli.

Čech z Liberce se tak zapsal do dějin ploché dráhy .

Věroslav Kollert ml. dokázal porazit na elektrickém plochodrážním motocyklu metylový a to přímo v závodě.