2023 Aktuality E-speedway

Jmenuji se Adam Nejezchleba

Jsem jezdcem E-speedway, letos SKORO na ostro.

I když se podařilo vyjednat společné závodění E-speedway se spalovacím motorem, je to jen pokus!!! Z našich mladých závodníků se již letos mohlo povozit, nebo si i zazávodit hned několik nadějí ploché dráhy.

To že Adam Nejezchleba jako instruktor a závodník vyspěl do absolutní jedničky je v sezoně 2023 velký úspěch.

Co ale ti ostatní?

Štěpánka Nyklová, Luboš Hromádka byli velkou nadějí posouvat jízdu na E-speedway ale …..

Bodíky a pohárky lákají a závodit s vědomím, že sice závodíte ale mimo soutěž je pro mladé závodníky demotivující. Adam přistoupil jako jediný na to, že vlastně nebude moc zasáhnout do pořadí. Stále se ale snaží ukazovat a to ne jen na našich drahách jak E-speedway začínajícího jezdce naučí jezdit. Velký posun udělala i Štěpa, ostatní stále nevědí co dál. Jo chci ale?

Proč by někdo závodil když by mu nezapočítávali body za závod, pojede na E speedway. Malá základna ani neumožňuje obě kategorie samostatně. Už jenom to, že můžeme jezdit společně a porovnávat se, je velký úspěch a pomoc od těch, kteří nám věří.

Snaha party okolo E-speedway je vylákat mladé na stadion a povozit se. Když vidím na čem někteří začínající jezdci chtějí jezdit – tak sakra kde je odpovědnost trenéra nebo klubu?

Adam Nejezchleba do naší party byl vybrán sice už jako jezdec, který zažil poměry ve 125 a jen těžko chápal co se v této začínající kategorii děje. Velká podpora kluků okolo Tondy Klatovského, nebo z Divišova, dostává mladého závodníka do pohody a dává mu možnosti se rozvíjet. Adam ukazuje svou psychickou vyrovnanost v přípravě na závody i v případech kdy okolí a někteří nervově narušení rodičové mají neustálé narážky.

E-speedway totiž není jen závodění-bodíky-pohárky, ale Adam se v letošní sezoně aktivně účastní akce ,, nemocniční klauni ,, kde s nasazeným  červeným nosem podporuje ty, kteří nemají štěstí zdravého dítěte.

Červené „klaunské“ nosy

Letošní cíl je: přilákat mladé kluky a holky na stadiony a začít se bavit sportem.